Connect with us

Shpejt dhe Sakt

Sport

Ylli i ri i Interit krahasohet me Kun Agueron

Ish-trajneri i Lautaro Martinez, Manuel Fernandez u intervistua nga Gazzetta dello Sport për të folur për talentin e ri të Interit:

“Për tre vjet ai bëri hapa që zakonisht bëhen në dhjetë. Niveli i famës rritë përulësinë dhe përqendrimin e tij”.

“Ai u bashkua me Racing në moshën 17 vjec. Talentet e mëdha zakonisht i bashkohen klubeve të mëdha në një moshë të re, por deri në vitin 2014 ai vazhdon të luajë për Linierët e Bahia Blancas. Ai mbërriti vonë, por vazhdoi të përmirësohej në një ritëm të pagabueshëm: dy vjet më vonë ai u bë një nga më të mirat, tani ai është në Evropë ”

Ai përngjan në Aguero,nuk kam asnjë dyshim se ai mund arrijnë nivelin e tij “, ka thënë Fernandez.

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Facebook

Trending

To Top